RNF14CTC2K43
Produkt oversigt
Varenummer: RNF14CTC2K43
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.43K OHM 1/4W 0.25% AXIAL
Dataark: 1.RNF14CTC2K43.pdf2.RNF14CTC2K43.pdf
  • Besked
Specifikationer for RNF14CTC2K43
Varenummer RNF14CTC2K43 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.43K OHM 1/4W 0.25% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1117347 pcs Datablad 1.RNF14CTC2K43.pdf2.RNF14CTC2K43.pdf
Tolerance ±0.25% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Serie RNF Modstand 2.43 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2.43 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film