RNF14DTC18R2
Produkt oversigt
Varenummer: RNF14DTC18R2
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 18.2 OHM 1/4W .5% AXIAL
Dataark: 1.RNF14DTC18R2.pdf2.RNF14DTC18R2.pdf
  • Besked
Specifikationer for RNF14DTC18R2
Varenummer RNF14DTC18R2 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 18.2 OHM 1/4W .5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2981400 pcs Datablad 1.RNF14DTC18R2.pdf2.RNF14DTC18R2.pdf
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Serie RNF Modstand 18.2 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RN 1/4 T2 18.2 0.5% R