RNF14DTC67K3
Produkt oversigt
Varenummer: RNF14DTC67K3
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 67.3K OHM 1/4W 0.5% AXIAL
Dataark: 1.RNF14DTC67K3.pdf2.RNF14DTC67K3.pdf
  • Besked
Specifikationer for RNF14DTC67K3
Varenummer RNF14DTC67K3 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 67.3K OHM 1/4W 0.5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2851900 pcs Datablad 1.RNF14DTC67K3.pdf2.RNF14DTC67K3.pdf
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Serie RNF Modstand 67.3 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 67.3 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film