RNF14FAC187K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RNF14FAC187K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNF14FAC187K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 187K OHM 1/4W 1% AXIAL
Dataark: 1.RNF14FAC187K.pdf2.RNF14FAC187K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RNF14FAC187K
Varenummer RNF14FAC187K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 187K OHM 1/4W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6978235 pcs Datablad 1.RNF14FAC187K.pdf2.RNF14FAC187K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Serie RNF Modstand 187 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 187 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film