RNF14FAD56K2
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RNF14FAD56K2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNF14FAD56K2
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 56.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Dataark: 1.RNF14FAD56K2.pdf2.RNF14FAD56K2.pdf
  • Besked
Specifikationer for RNF14FAD56K2
Varenummer RNF14FAD56K2 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 56.2K OHM 1/4W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11884588 pcs Datablad 1.RNF14FAD56K2.pdf2.RNF14FAD56K2.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Serie RNF Modstand 56.2 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 56.2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film