RNF14FBC162R
Stackpole Electronics Inc.Stackpole Electronics Inc.
RNF14FBC162R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNF14FBC162R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL
Dataark: 1.RNF14FBC162R.pdf2.RNF14FBC162R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RNF14FBC162R
Varenummer RNF14FBC162R Fabrikant Stackpole Electronics Inc.
Beskrivelse RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5936245 pcs Datablad 1.RNF14FBC162R.pdf2.RNF14FBC162R.pdf
Spændingsværdi - AC - Spænding - Arbejde 0.25W, 1/4W
Spænding - Opdeling Axial Tykkelse (Max) ±50ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm) Serie RNF
RoHS Status Bulk Polarisering Axial
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer RNF14FBC162R Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety FIFO s 2
Udvidet beskrivelse 162 Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film ESR (Equivalent Series Resistance) ±1%
Beskrivelse RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL Belægning, Boligtype Metal Film