RNF18FTC470R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RNF18FTC470R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNF18FTC470R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 470 OHM 1/8W 1% AXIAL
Dataark: 1.RNF18FTC470R.pdf2.RNF18FTC470R.pdf
  • Besked
Specifikationer for RNF18FTC470R
Varenummer RNF18FTC470R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 470 OHM 1/8W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5250308 pcs Datablad 1.RNF18FTC470R.pdf2.RNF18FTC470R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Serie RNF Modstand 470 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RNF18FTC470R-ND
RNF18FTC470RTR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 470 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film