RNF1FTC237K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RNF1FTC237K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNF1FTC237K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 237K OHM 1W 1% AXIAL
Dataark: 1.RNF1FTC237K.pdf2.RNF1FTC237K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RNF1FTC237K
Varenummer RNF1FTC237K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 237K OHM 1W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 968889 pcs Datablad 1.RNF1FTC237K.pdf2.RNF1FTC237K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Serie RNF Modstand 237 kOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 237 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film