RPC2010JT2R20
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RPC2010JT2R20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RPC2010JT2R20
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.2 OHM 5% 3/4W 2010
Dataark: 1.RPC2010JT2R20.pdf2.RPC2010JT2R20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
8000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RPC2010JT2R20
Varenummer RPC2010JT2R20 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.2 OHM 5% 3/4W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1199564 pcs Datablad 1.RPC2010JT2R20.pdf2.RPC2010JT2R20.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie RPC Modstand 2.2 Ohms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne RPC 2010 2.2 5% R
RPC 2010 2.2 5% R-ND