RPC2010KT10R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RPC2010KT10R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RPC2010KT10R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 10 OHM 10% 3/4W 2010
Dataark: 1.RPC2010KT10R0.pdf2.RPC2010KT10R0.pdf
  • Besked
Specifikationer for RPC2010KT10R0
Varenummer RPC2010KT10R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 10 OHM 10% 3/4W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 749992 pcs Datablad 1.RPC2010KT10R0.pdf2.RPC2010KT10R0.pdf
Tolerance ±10% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie RPC Modstand 10 Ohms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne RPC 2010 10 10% R
RPC 2010 10 10% R-ND