RPC2512FT2K40
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RPC2512FT2K40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RPC2512FT2K40
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.4K OHM 1% 1.5W 2512
Dataark: 1.RPC2512FT2K40.pdf2.RPC2512FT2K40.pdf
  • Besked
Specifikationer for RPC2512FT2K40
Varenummer RPC2512FT2K40 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.4K OHM 1% 1.5W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 404115 pcs Datablad 1.RPC2512FT2K40.pdf2.RPC2512FT2K40.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Serie RPC Modstand 2.4 kOhms
Power (Watts) 1.5W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2.4 kOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film Sammensætning Thick Film