RSF12FT2K49
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF12FT2K49 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF12FT2K49
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL
Dataark: 1.RSF12FT2K49.pdf2.RSF12FT2K49.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF12FT2K49
Varenummer RSF12FT2K49 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1543553 pcs Datablad 1.RSF12FT2K49.pdf2.RSF12FT2K49.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Serie RSF Modstand 2.49 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 1/2 2.49K 1% R
RS 1/2 2.49K 1% R-ND
RS1/22.49K1%R
RS1/22.49K1%R-ND
RS1/22.49KFR
RS1/22.49KFR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 200°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 2.49 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film