RSF12FTR511
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF12FTR511 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF12FTR511
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.511 OHM 1/2W 1% AXIAL
Dataark: 1.RSF12FTR511.pdf2.RSF12FTR511.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF12FTR511
Varenummer RSF12FTR511 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.511 OHM 1/2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1707050 pcs Datablad 1.RSF12FTR511.pdf2.RSF12FTR511.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Serie RSF Modstand 511 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 1/2 0.511 1% R
RS 1/2 0.511 1% R-ND
RS1/20.5111%R
RS1/20.5111%R-ND
RS1/20.511FR
RS1/20.511FR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 200°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 511 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film