RSF1FT243R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF1FT243R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF1FT243R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 243 OHM 1W 1% AXIAL
Dataark: 1.RSF1FT243R.pdf2.RSF1FT243R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF1FT243R
Varenummer RSF1FT243R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 243 OHM 1W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1886472 pcs Datablad 1.RSF1FT243R.pdf2.RSF1FT243R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Serie RSF Modstand 243 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 1 243 1% R
RS 1 243 1% R-ND
RS12431%R
RS12431%R-ND
RS1243FR
RS1243FR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 235°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 243 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film