RSF2GT100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF2GT100R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF2GT100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 2W 2% AXIAL
Dataark: 1.RSF2GT100R.pdf2.RSF2GT100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF2GT100R
Varenummer RSF2GT100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 2W 2% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1623681 pcs Datablad 1.RSF2GT100R.pdf2.RSF2GT100R.pdf
Tolerance ±2% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Serie RSF Modstand 100 Ohms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 2 100 2% R
RS 2 100 2% R-ND
RS21002%R
RS21002%R-ND
RS2100GR
RS2100GR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 235°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±2% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film