RSF2JA100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF2JA100R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF2JA100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSF2JA100R.pdf2.RSF2JA100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF2JA100R
Varenummer RSF2JA100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2847361 pcs Datablad 1.RSF2JA100R.pdf2.RSF2JA100R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Serie RSF Modstand 100 Ohms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 2 100 5% T
RS 2 100 5% T-ND
RS21005%T
RS21005%T-ND
RS2100JT
RS2100JT-ND
RSF2100JT
RSF2100JT-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 235°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film