RSF2JA82K0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF2JA82K0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF2JA82K0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 82K OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSF2JA82K0.pdf2.RSF2JA82K0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF2JA82K0
Varenummer RSF2JA82K0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 82K OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1599058 pcs Datablad 1.RSF2JA82K0.pdf2.RSF2JA82K0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Serie RSF Modstand 82 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 2 82K 5% T
RS 2 82K 5% T-ND
RS282K5%T
RS282K5%T-ND
RS282KJT
RS282KJT-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 235°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 82 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film