RSF2JT360K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF2JT360K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF2JT360K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 360K OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSF2JT360K.pdf2.RSF2JT360K.pdf
  • Besked
Specifikationer for RSF2JT360K
Varenummer RSF2JT360K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 360K OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2997917 pcs Datablad 1.RSF2JT360K.pdf2.RSF2JT360K.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Serie RSF Modstand 360 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 2 360K 5% R
RS 2 360K 5% R-ND
RS2360K5%R
RS2360K5%R-ND
RS2360KJR
RS2360KJR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 235°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 360 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film