RSF3FB100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF3FB100R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF3FB100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 3W 1% AXIAL
Dataark: 1.RSF3FB100R.pdf2.RSF3FB100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF3FB100R
Varenummer RSF3FB100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 3W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 514696 pcs Datablad 1.RSF3FB100R.pdf2.RSF3FB100R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)
Serie RSF Modstand 100 Ohms
Power (Watts) 3W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 3 100 1% A
RS 3 100 1% A-ND
RS31001%A
RS31001%A-ND
RS3100FA
RS3100FA-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 235°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film