RSF3JT100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF3JT100R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF3JT100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 3W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSF3JT100R.pdf2.RSF3JT100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSF3JT100R
Varenummer RSF3JT100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 3W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 739680 pcs Datablad 1.RSF3JT100R.pdf2.RSF3JT100R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)
Serie RSF Modstand 100 Ohms
Power (Watts) 3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 3 100 5% R
RS 3 100 5% R-ND
RS31005%R
RS31005%R-ND
RS3100JR
RS3100JR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 235°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film