RSMF1FT2R87
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSMF1FT2R87 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSMF1FT2R87
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.87 OHM 1W 1% AXIAL
Dataark: 1.RSMF1FT2R87.pdf2.RSMF1FT2R87.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSMF1FT2R87
Varenummer RSMF1FT2R87 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.87 OHM 1W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2162032 pcs Datablad 1.RSMF1FT2R87.pdf2.RSMF1FT2R87.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Serie RSMF Modstand 2.87 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 200°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2.87 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film