RSPF12JT100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSPF12JT100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSPF12JT100R.pdf2.RSPF12JT100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSPF12JT100R
Varenummer RSPF12JT100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3357649 pcs Datablad 1.RSPF12JT100R.pdf2.RSPF12JT100R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -200/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Serie RSPF Modstand 100 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film