RSPF2FT12K1
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSPF2FT12K1
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 12.1K OHM 2W 1% AXIAL
Dataark: 1.RSPF2FT12K1.pdf2.RSPF2FT12K1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSPF2FT12K1
Varenummer RSPF2FT12K1 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 12.1K OHM 2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 179933 pcs Datablad 1.RSPF2FT12K1.pdf2.RSPF2FT12K1.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient -200/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Serie RSPF Modstand 12.1 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RSPF2FT12K1CT
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 12.1 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film