RSPF2JT3K90
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSPF2JT3K90
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 3.9K OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSPF2JT3K90.pdf2.RSPF2JT3K90.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSPF2JT3K90
Varenummer RSPF2JT3K90 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 3.9K OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1728703 pcs Datablad 1.RSPF2JT3K90.pdf2.RSPF2JT3K90.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -200/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Serie RSPF Modstand 3.9 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 3.9 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film