RSPF2JT68K0
Produkt oversigt
Varenummer: RSPF2JT68K0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 68K OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSPF2JT68K0.pdf2.RSPF2JT68K0.pdf
  • Besked
Specifikationer for RSPF2JT68K0
Varenummer RSPF2JT68K0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 68K OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1856137 pcs Datablad 1.RSPF2JT68K0.pdf2.RSPF2JT68K0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -200/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Serie RSPF Modstand 68 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Detaljeret beskrivelse 68 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film