RSPF3JT240R
Produkt oversigt
Varenummer: RSPF3JT240R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 240 OHM 3W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSPF3JT240R.pdf2.RSPF3JT240R.pdf
  • Besked
Specifikationer for RSPF3JT240R
Varenummer RSPF3JT240R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 240 OHM 3W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 869851 pcs Datablad 1.RSPF3JT240R.pdf2.RSPF3JT240R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -200/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Serie RSPF Modstand 240 Ohms
Power (Watts) 3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Detaljeret beskrivelse 240 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film