RVC0402FT100K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RVC0402FT100K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100K OHM 1% 1/16W 0402
Dataark: RVC0402FT100K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RVC0402FT100K
Varenummer RVC0402FT100K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100K OHM 1% 1/16W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2051642 pcs Datablad RVC0402FT100K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie RVC Modstand 100 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.016" (0.40mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 100 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film