RVC0603FT47R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RVC0603FT47R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RVC0603FT47R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 47 OHM 1% 1/10W 0603
Dataark: 1.RVC0603FT47R0.pdf2.RVC0603FT47R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RVC0603FT47R0
Varenummer RVC0603FT47R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 47 OHM 1% 1/10W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1627032 pcs Datablad 1.RVC0603FT47R0.pdf2.RVC0603FT47R0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Serie RVC Modstand 47 Ohms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne RVC 0603 47 1% R