RVC0805FT221R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RVC0805FT221R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RVC0805FT221R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 220 OHM 1% 1/8W 0805
Dataark: RVC0805FT221R.pdf
  • Besked
Specifikationer for RVC0805FT221R
Varenummer RVC0805FT221R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 220 OHM 1% 1/8W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1681516 pcs Datablad RVC0805FT221R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie RVC Modstand 220 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Andre navne Q4872887
RVC0805221R1%R
RVC0805221R1%R-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.024" (0.60mm) Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 220 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film