RVC2010FT1K82
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RVC2010FT1K82 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RVC2010FT1K82
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 1.82K OHM 1% 1/2W 2010
Dataark: 1.RVC2010FT1K82.pdf2.RVC2010FT1K82.pdf
  • Besked
Specifikationer for RVC2010FT1K82
Varenummer RVC2010FT1K82 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 1.82K OHM 1% 1/2W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 761309 pcs Datablad 1.RVC2010FT1K82.pdf2.RVC2010FT1K82.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie RVC Modstand 1.82 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne RVC 2010 1.82K 1% R