TR100JBC100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TR100JBC100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 100W 5% TO247-2
Dataark: TR100JBC100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
105 pcs
  • Besked
Specifikationer for TR100JBC100R
Varenummer TR100JBC100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 100W 5% TO247-2 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18429 pcs Datablad TR100JBC100R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package TO-247 Størrelse / Dimension 0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Serie TR Modstand 100 Ohms
Power (Watts) 100W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde TO-247-2 Driftstemperatur -65°C ~ 175°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.825" (20.96mm)
Funktioner Moisture Resistant, Non-Inductive Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±5% 100W Through Hole Resistor TO-247-2 Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film Sammensætning Thick Film