VM3JBR500
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
VM3JBR500 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: VM3JBR500
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.5 OHM 3W 5% RADIAL
Dataark: 1.VM3JBR500.pdf2.VM3JBR500.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1500 pcs
  • Besked
Specifikationer for VM3JBR500
Varenummer VM3JBR500 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.5 OHM 3W 5% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 917966 pcs Datablad 1.VM3JBR500.pdf2.VM3JBR500.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±800ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.492" L x 0.335" W (12.50mm x 8.50mm)
Serie VM Modstand 500 mOhms
Power (Watts) 3W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 250°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.024" (26.00mm)
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 500 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound