VM5JB1R00
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
VM5JB1R00 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: VM5JB1R00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES CERM WW 5W 1 OHM 5% VERT
Dataark: 1.VM5JB1R00.pdf2.VM5JB1R00.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1500 pcs
  • Besked
Specifikationer for VM5JB1R00
Varenummer VM5JB1R00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES CERM WW 5W 1 OHM 5% VERT Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 840524 pcs Datablad 1.VM5JB1R00.pdf2.VM5JB1R00.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±300ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Serie VM Modstand 1 Ohms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Andre navne VM 5 1 5% B
VM515%B
VM515%B-ND
VM51JB
VM51JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 250°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.024" (26.00mm) Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 1 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound