WVM10JB20R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WVM10JB20R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 20 OHM 10W 5% RADIAL
Dataark: 1.WVM10JB20R0.pdf2.WVM10JB20R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for WVM10JB20R0
Varenummer WVM10JB20R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 20 OHM 10W 5% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 106755 pcs Datablad 1.WVM10JB20R0.pdf2.WVM10JB20R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.634" L x 0.480" W (16.10mm x 12.19mm)
Serie WVM Modstand 20 Ohms
Power (Watts) 10W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 250°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.433" (36.40mm)
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 20 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound