WVM10JB500R
Produkt oversigt
Varenummer: WVM10JB500R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 500 OHM 10W 5% RADIAL
Dataark: 1.WVM10JB500R.pdf2.WVM10JB500R.pdf
  • Besked
Specifikationer for WVM10JB500R
Varenummer WVM10JB500R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 500 OHM 10W 5% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 110208 pcs Datablad 1.WVM10JB500R.pdf2.WVM10JB500R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.634" L x 0.480" W (16.10mm x 12.19mm)
Serie WVM Modstand 500 Ohms
Power (Watts) 10W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 250°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.433" (36.40mm)
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 500 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound