WVM5JB1K50
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WVM5JB1K50
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 1.5K OHM 5W 5% RADIAL
Dataark: 1.WVM5JB1K50.pdf2.WVM5JB1K50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for WVM5JB1K50
Varenummer WVM5JB1K50 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 1.5K OHM 5W 5% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 183424 pcs Datablad 1.WVM5JB1K50.pdf2.WVM5JB1K50.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.520" L x 0.382" W (13.21mm x 9.70mm)
Serie WVM Modstand 1.5 kOhms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 250°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.047" (26.60mm)
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 1.5 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound