WVM5JB51R0
Produkt oversigt
Varenummer: WVM5JB51R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 51 OHM 5W 5% RADIAL
Dataark: 1.WVM5JB51R0.pdf2.WVM5JB51R0.pdf
  • Besked
Specifikationer for WVM5JB51R0
Varenummer WVM5JB51R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 51 OHM 5W 5% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 179868 pcs Datablad 1.WVM5JB51R0.pdf2.WVM5JB51R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.520" L x 0.382" W (13.21mm x 9.70mm)
Serie WVM Modstand 51 Ohms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 250°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.047" (26.60mm)
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 51 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound