WW12DT953R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW12DT953R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 953 OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Dataark: 1.WW12DT953R.pdf2.WW12DT953R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for WW12DT953R
Varenummer WW12DT953R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 953 OHM 0.4W 0.5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 244064 pcs Datablad 1.WW12DT953R.pdf2.WW12DT953R.pdf
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Serie WW Modstand 953 Ohms
Power (Watts) 0.4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 953 Ohms ±0.5% 0.4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound Sammensætning Wirewound