RL0510S-R15-G
SusumuSusumu
RL0510S-R15-G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RL0510S-R15-G
Producent / Mærke: Susumu
Produkt beskrivelse RES 0.15 OHM 2% 1/6W 0402
Dataark: 1.RL0510S-R15-G.pdf2.RL0510S-R15-G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RL0510S-R15-G
Varenummer RL0510S-R15-G Fabrikant Susumu
Beskrivelse RES 0.15 OHM 2% 1/6W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1777363 pcs Datablad 1.RL0510S-R15-G.pdf2.RL0510S-R15-G.pdf
Tolerance ±2% Temperaturkoefficient 0/ +200ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie RL Modstand 150 mOhms
Power (Watts) 0.167W, 1/6W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Andre navne RL0510SR15G
RL05S.15GTR
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.018" (0.45mm) Funktioner Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 150 mOhms ±2% 0.167W, 1/6W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Current Sense Thin Film