RL0510T-R051-F
SusumuSusumu
RL0510T-R051-F Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RL0510T-R051-F
Producent / Mærke: Susumu
Produkt beskrivelse RES 0.051 OHM 1% 1/8W 0402
Dataark: 1.RL0510T-R051-F.pdf2.RL0510T-R051-F.pdf
  • Besked
Specifikationer for RL0510T-R051-F
Varenummer RL0510T-R051-F Fabrikant Susumu
Beskrivelse RES 0.051 OHM 1% 1/8W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1305144 pcs Datablad 1.RL0510T-R051-F.pdf2.RL0510T-R051-F.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient 0/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie RL Modstand 51 mOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.018" (0.45mm)
Funktioner Current Sense Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 51 mOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Current Sense Thin Film Sammensætning Thin Film