RL0816T-R056-F
SusumuSusumu
RL0816T-R056-F Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RL0816T-R056-F
Producent / Mærke: Susumu
Produkt beskrivelse RES 0.056 OHM 1% 1/4W 0603
Dataark: RL0816T-R056-F.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RL0816T-R056-F
Varenummer RL0816T-R056-F Fabrikant Susumu
Beskrivelse RES 0.056 OHM 1% 1/4W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 232341 pcs Datablad RL0816T-R056-F.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient 0/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Serie RL Modstand 56 mOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne 408-1444-1
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.024" (0.60mm) Funktioner Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 56 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Current Sense Thin Film