RL1632S-R036-F
SusumuSusumu
RL1632S-R036-F Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RL1632S-R036-F
Producent / Mærke: Susumu
Produkt beskrivelse RES 0.036 OHM 1% 1/2W 1206
Dataark: 1.RL1632S-R036-F.pdf2.RL1632S-R036-F.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RL1632S-R036-F
Varenummer RL1632S-R036-F Fabrikant Susumu
Beskrivelse RES 0.036 OHM 1% 1/2W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 123679 pcs Datablad 1.RL1632S-R036-F.pdf2.RL1632S-R036-F.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient 0/ +200ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie RL Modstand 36 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne RL16S.036FCT
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm) Funktioner Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 36 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thin Film