RP1005S-R10-F
SusumuSusumu
RP1005S-R10-F Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RP1005S-R10-F
Producent / Mærke: Susumu
Produkt beskrivelse RES 0.1 OHM 1% 1/6W 0402
Dataark: 1.RP1005S-R10-F.pdf2.RP1005S-R10-F.pdf
  • Besked
Specifikationer for RP1005S-R10-F
Varenummer RP1005S-R10-F Fabrikant Susumu
Beskrivelse RES 0.1 OHM 1% 1/6W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4727 pcs Datablad 1.RP1005S-R10-F.pdf2.RP1005S-R10-F.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient 0/ +200ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie RP Modstand 100 mOhms
Power (Watts) 0.167W, 1/6W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Andre navne RP10S.10FTR
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.018" (0.45mm) Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 mOhms ±1% 0.167W, 1/6W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Metal Film