RP1608S-R10-F
SusumuSusumu
RP1608S-R10-F Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RP1608S-R10-F
Producent / Mærke: Susumu
Produkt beskrivelse RES 0.1 OHM 1% 1/5W 0603
Dataark: 1.RP1608S-R10-F.pdf2.RP1608S-R10-F.pdf
  • Besked
Specifikationer for RP1608S-R10-F
Varenummer RP1608S-R10-F Fabrikant Susumu
Beskrivelse RES 0.1 OHM 1% 1/5W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4404 pcs Datablad 1.RP1608S-R10-F.pdf2.RP1608S-R10-F.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient 0/ +200ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Serie RP Modstand 100 mOhms
Power (Watts) 0.2W, 1/5W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne RP16S.10FCT
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.022" (0.55mm) Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 mOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Metal Film