TSM3N100CP ROG
TSC (Taiwan Semiconductor)TSC (Taiwan Semiconductor)
TSM3N100CP ROG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TSM3N100CP ROG
Producent / Mærke: TSC (Taiwan Semiconductor)
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 2.5A TO252
Dataark: TSM3N100CP ROG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for TSM3N100CP ROG
Varenummer TSM3N100CP ROG Fabrikant TSC (Taiwan Semiconductor)
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 2.5A TO252 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 221984 pcs Datablad TSM3N100CP ROG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5.5V @ 250µA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-252, (D-Pak)
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 6 Ohm @ 1.25A, 10V
Power Dissipation (Max) 99W (Tc) Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Andre navne TSM3N100CP ROGTR
TSM3N100CP ROGTR-ND
TSM3N100CPROGTR
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 664pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 2.5A (Tc) 99W (Tc) Surface Mount TO-252, (D-Pak) Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 2.5A (Tc)