TSM60NB600CP ROG
TSC (Taiwan Semiconductor)TSC (Taiwan Semiconductor)
TSM60NB600CP ROG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TSM60NB600CP ROG
Producent / Mærke: TSC (Taiwan Semiconductor)
Produkt beskrivelse MOSFET N-CHANNEL 600V 7A TO252
Dataark: TSM60NB600CP ROG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for TSM60NB600CP ROG
Varenummer TSM60NB600CP ROG Fabrikant TSC (Taiwan Semiconductor)
Beskrivelse MOSFET N-CHANNEL 600V 7A TO252 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 147399 pcs Datablad TSM60NB600CP ROG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-252, (D-Pak)
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 600 mOhm @ 2.1A, 10V
Power Dissipation (Max) 63W (Tc) Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Andre navne TSM60NB600CP ROGTR
TSM60NB600CP ROGTR-ND
TSM60NB600CPROGTR
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 516pF @ 100V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 600V 7A (Tc) 63W (Tc) Surface Mount TO-252, (D-Pak) Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 7A (Tc)