TSM80N950CP ROG
TSC (Taiwan Semiconductor)TSC (Taiwan Semiconductor)
TSM80N950CP ROG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TSM80N950CP ROG
Producent / Mærke: TSC (Taiwan Semiconductor)
Produkt beskrivelse MOSFET N-CHANNEL 800V 6A TO252
Dataark: TSM80N950CP ROG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TSM80N950CP ROG
Varenummer TSM80N950CP ROG Fabrikant TSC (Taiwan Semiconductor)
Beskrivelse MOSFET N-CHANNEL 800V 6A TO252 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 53352 pcs Datablad TSM80N950CP ROG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-252, (D-Pak)
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 950 mOhm @ 3A, 10V
Power Dissipation (Max) 110W (Tc) Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Andre navne TSM80N950CP ROGDKR
TSM80N950CP ROGDKR-ND
TSM80N950CPROGDKR
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 691pF @ 100V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19.6nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 800V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 800V 6A (Tc) 110W (Tc) Surface Mount TO-252, (D-Pak) Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 6A (Tc)