LR1206-R04FW
TT Electronics/WelwynTT Electronics/Welwyn
LR1206-R04FW Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LR1206-R04FW
Producent / Mærke: TT Electronics / Welwyn
Produkt beskrivelse RES SMD 0.04 OHM 1% 1/2W 1206
Dataark: LR1206-R04FW.pdf
  • Besked
Specifikationer for LR1206-R04FW
Varenummer LR1206-R04FW Fabrikant TT Electronics/Welwyn
Beskrivelse RES SMD 0.04 OHM 1% 1/2W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5618 pcs Datablad LR1206-R04FW.pdf
Spændingsværdi - AC - Spænding - Arbejde 0.5W, 1/2W
Spænding - Opdeling 1206 Tykkelse (Max) 200ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.064" W (3.20mm x 1.63mm) Serie LR
RoHS Status Tape & Reel (TR) Polarisering 1206 (3216 Metric)
Andre navne 985-1188-2
LR1206R04FW
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer LR1206-R04FW
Højde - Siddende (Max) 0.031" (0.80mm) Funktioner Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
FIFO s 2 Udvidet beskrivelse 0.04 Ohm ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
ESR (Equivalent Series Resistance) ±1% Beskrivelse RES SMD 0.04 OHM 1% 1/2W 1206