LRC-LRF1206LF-01-R012F
TT ElectronicsTT Electronics
LRC-LRF1206LF-01-R012F Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LRC-LRF1206LF-01-R012F
Producent / Mærke: TT Electronics
Produkt beskrivelse RES 0.012 OHM 1% 1/2W 1206
Dataark: LRC-LRF1206LF-01-R012F.pdf
  • Besked
Specifikationer for LRC-LRF1206LF-01-R012F
Varenummer LRC-LRF1206LF-01-R012F Fabrikant TT Electronics
Beskrivelse RES 0.012 OHM 1% 1/2W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5310 pcs Datablad LRC-LRF1206LF-01-R012F.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±500ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.064" W (3.20mm x 1.63mm)
Serie LRF Modstand 12 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne 989-1022-6
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.032" (0.80mm) Funktioner Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 12 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film