AMK105BJ474MH-R
Taiyo YudenTaiyo Yuden
AMK105BJ474MH-R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AMK105BJ474MH-R
Producent / Mærke: Taiyo Yuden
Produkt beskrivelse CAP CER 0.47UF 4V X5R 0402
Dataark: 1.AMK105BJ474MH-R.pdf2.AMK105BJ474MH-R.pdf3.AMK105BJ474MH-R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
20000 pcs
  • Besked
Specifikationer for AMK105BJ474MH-R
Varenummer AMK105BJ474MH-R Fabrikant Taiyo Yuden
Beskrivelse CAP CER 0.47UF 4V X5R 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 4V Tolerance ±20%
Tykkelse (Max) 0.006" (0.15mm) Temperaturkoefficient X5R
Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Serie M
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Andre navne 587-4555-2
AMK105BJ474MHR
RM AMK105 BJ474MH-R
Driftstemperatur -55°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Detaljeret beskrivelse 0.47µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) kapacitans 0.47µF